м. Харків
вул. Лермонтовська 7

0 800 331 095 Безкоштовно

Статті

Чи потрібен паспорт вакцинації для роботи в Чехії?

паспорт вакцинации в Чехии

Робота в Чехії для українців - хороший джерело доходу. Для багатьох навіть основний. Багато українців регулярно їздять до Чехії на заробітки.

Коронавірус вніс в життя свої корективи. Карантин, обмеження, розділ на зони. З моменту вакцинації від вірусу придумані паспорта. Багато українців як виїжджали на роботу за кордон, так і продовжують виїжджати. І тепер у багатьох українців назріває логічне запитання: чи потрібні паспорти вакцинації на роботі в Чехії?
Далеко не кожен українець пройшов курс щеплень, і навіть якщо і пройшов, то не у всіх є паспорт, який це підтверджує. А роботу в іншій країні втратити не хочеться. Як же бути в разі, якщо щеплень немає? Або якщо вони є, але немає сертифіката.

Ми знаємо, що уряд Чехії дозволив в'їзд вакцинованих українцям. Курс вакцинації означає дві повноцінні щеплення з конкретним інтервалом. Після цього людина вважається повністю захищений. Дозвіл діє на препарати, які пройшли сертифікацію в ВООЗ. Тому, якщо ви не пройшли вакцинацію, то покваптеся, інакше в Чехію вас не пропустять. Причому, має бути зроблено два щеплення. Багато українців отримують сертифікат в додатку «Дія», але для того, щоб потрапити до Чехії, потрібен паперовий варіант.

Так чи потрібен паспорт вакцинації?

Так, в'їзд українців на роботу в Чехію можливий при наявності сертифіката, що підтверджує проходження вакцинації. Сертифікат про повний курс повинен бути виготовлений англійською мовою. У сертифікаті повинні бути дані про людину, зазначена назва вакцини та дата проведення. Крім сертифікату потрібно заповнити спеціальний формуляр для в'їзду в республіку. Крім усього іншого обов'язково потрібен біометричний паспорт, який дозволяє в'їзд в іншу країну. Ще один важливий документ, без якого в'їзд в країну неможливе - медична страховка. Для працівників це особливо важливо, тому що іноді трапляються травми на виробництві.

Вакцинація в Чехії - чи можливо це

Якщо ви з якихось - то причин в момент вакцинації перебуваєте в Чехії, але необхідно пройти вакцинацію, ви цілком можете це зробити. Перш за все про вакцинацію повинен подбає ваш роботодавець. Він повинен організувати процес отримання щеплення. Ви можете пройти відразу весь курс, і отримати два щеплення, якщо перебуваєте на роботі. Щеплення отримати можна в центрах вакцинації.

Чи обов'язково вакцинуватися

Вакцинація обов'язкова, якщо ви не хочете втратити роботу. Влада Чехії стежать за статистикою захворюваності, і не пропускають нікого просто так в країну. Якщо немає сертифіката про проходження курсу щеплення, про роботу можна і не думати.

На сьогоднішній день без підтвердження вакцинації не допускають на роботу в серйозні підприємства. Тому, якщо ви вирішили продовжити роботу в Чехії, не дивлячись на пандемію, обов'язково пройдіть курс вакцинації і отримаєте відповідний сертифікат.

">Вас також можуть зацікавіти ці статті:
Робота в Чехії: популярні вакансії для українців у 2021 році